Avatar
 gizi
#848
Bakker,mekkora lenne,csapatnátok mint állat... :)
gepatvetelnel nagyon kene villantanunk :)
Ugyan,remek állapotban vannak...ööö,lesznek! :)
Amúgyisitthonmegoldhatóminden...
Avatar
 stafford
#847
Bakker,mekkora lenne,csapatnátok mint állat... :)
gepatvetelnel nagyon kene villantanunk :)
Avatar
 gizi
#846
Bakker,mekkora lenne,csapatnátok mint állat... :)
Avatar
 ricsi
#845
Na, ki lesz tökös? :) bár csak sor4et írnak

ENDURANCE RACE 300 KM
From 31st July to 3rd August 2014, the circuit Pannonia Ring will host the "300 km Endurance Race", a race in pairs for four-stroke motorcycle engine capacity exceeding 600 cc. At this event can take part only amateur riders organized in Team consisting of two riders: every rider drive his own motorcycle. This allows many fans of the track to prove the emotion that can ensure an Endurance race. Another interesting feature is that the event lasts 4 days, with plenty of time to know the beautiful track Pannonia Ring and live a long and intense weekend of motorcycling passion. For further information, write to info@ducatispeedweek.org
Nem inkább négyütemü...?nem tudom csak kérdezem.
ott a pont! en olvastam felre, nem negyhengeres, hanem negyutemu :) Szoval 600ccm es feletti 4 utemuvel lehet indulni :)
babetta kiesett, pedig van 2 ami pont egy endurance csapat!
Avatar
 stafford
#844
Na, ki lesz tökös? :) bár csak sor4et írnak

ENDURANCE RACE 300 KM
From 31st July to 3rd August 2014, the circuit Pannonia Ring will host the "300 km Endurance Race", a race in pairs for four-stroke motorcycle engine capacity exceeding 600 cc. At this event can take part only amateur riders organized in Team consisting of two riders: every rider drive his own motorcycle. This allows many fans of the track to prove the emotion that can ensure an Endurance race. Another interesting feature is that the event lasts 4 days, with plenty of time to know the beautiful track Pannonia Ring and live a long and intense weekend of motorcycling passion. For further information, write to info@ducatispeedweek.org
Nem inkább négyütemü...?nem tudom csak kérdezem.
ott a pont! en olvastam felre, nem negyhengeres, hanem negyutemu :) Szoval 600ccm es feletti 4 utemuvel lehet indulni :)
Avatar
 gizi
#843
Na, ki lesz tökös? :) bár csak sor4et írnak

ENDURANCE RACE 300 KM
From 31st July to 3rd August 2014, the circuit Pannonia Ring will host the "300 km Endurance Race", a race in pairs for four-stroke motorcycle engine capacity exceeding 600 cc. At this event can take part only amateur riders organized in Team consisting of two riders: every rider drive his own motorcycle. This allows many fans of the track to prove the emotion that can ensure an Endurance race. Another interesting feature is that the event lasts 4 days, with plenty of time to know the beautiful track Pannonia Ring and live a long and intense weekend of motorcycling passion. For further information, write to info@ducatispeedweek.org
Nem inkább négyütemü...?nem tudom csak kérdezem.
Avatar
 MihalyZotya
#842
Na, ki lesz tökös? :) bár csak sor4et írnak

ENDURANCE RACE 300 KM
From 31st July to 3rd August 2014, the circuit Pannonia Ring will host the "300 km Endurance Race", a race in pairs for four-stroke motorcycle engine capacity exceeding 600 cc. At this event can take part only amateur riders organized in Team consisting of two riders: every rider drive his own motorcycle. This allows many fans of the track to prove the emotion that can ensure an Endurance race. Another interesting feature is that the event lasts 4 days, with plenty of time to know the beautiful track Pannonia Ring and live a long and intense weekend of motorcycling passion. For further information, write to info@ducatispeedweek.org
Te meg a Ricsi versenyeztek ,nem?
Nem vagy még öreg,Gábor!!
Avatar
 stafford
#841
Na, ki lesz tökös? :) bár csak sor4et írnak

ENDURANCE RACE 300 KM
From 31st July to 3rd August 2014, the circuit Pannonia Ring will host the "300 km Endurance Race", a race in pairs for four-stroke motorcycle engine capacity exceeding 600 cc. At this event can take part only amateur riders organized in Team consisting of two riders: every rider drive his own motorcycle. This allows many fans of the track to prove the emotion that can ensure an Endurance race. Another interesting feature is that the event lasts 4 days, with plenty of time to know the beautiful track Pannonia Ring and live a long and intense weekend of motorcycling passion. For further information, write to info@ducatispeedweek.org
Gyémánt liked this
Avatar
 imike
#840
Ja, értem, csak nem olvastam figyelmesen. Akkor sajnos kimarad. Pedig már majdnem elhatároztam magam. Három hétvége már nem megy.
Avatar
 ricsi
#839
Ti mikor mentek?
2014.02.08, 02.15, 02.22.
csak ezen a három napon van, ez három különböző okosítás. tehát ha jönnél, akkor holnap feljössz, meg jövőhéten is meg utána is. nem lehet már pótolni, mert nincs több elméleti képzés. később lesz gyakorlati, az más ár, másik tanfolyam lesz, de érdemes elmenni az elméletre is, mert megtanítják hogy veselkedjünk a pódiumon!
Avatar
 gizi
#836
Igen azt irta de ezt még az előzö kurzusra értette!Beszéltem vele és idén már elméleti oktatást nem akar inditani mert jön a tavasz,viszont gyakorlati képzést indit mindenképpen!
Avatar
 dino74
#835
Ok,azért rákérdezek Bregyónál hátha lesz még valami!
hát ott azt írja, hogy a többi kurzuson bepótolhatod, azt elolvastam, csak ha már az első kettőn nem tudok ott lenni az gáz
Avatar
 gizi
#834
Ok,azért rákérdezek Bregyónál hátha lesz még valami!
Avatar
 dino74
#833
2014.02.08, -02.15, -02.22. Pedig ez még a szöveg elején van...
elejét sosem olvasom, mert ott sok a blabla
Szóval nekem ebből 2 időpont sem jó sajnos most ide nem megyek, pedig érdekelt volna
Avatar
 gizi
#832
2014.02.08, -02.15, -02.22. Pedig ez még a szöveg elején van...
Avatar
 stafford
#829
<strong>Előadássorozat és gyakorlati oktatás Szabó Bregyó János-nál! Gizi, ricsi és jómagam benevezünk rá, akit komolyan érdekel az jelezze gizinél részvételi szándékát! Részletek:</strong>

Ismét új infók a gyorsasági motorsport előadás sorozatomról!
Ebben az évben terveim szerint még egy előadást fogok tartani, remélem utána már megjön a jó idő, és tudunk pályákra menni motorozni.
A tervezett időpontok amennyiben megfelelő létszámú jelentkező lesz:
2014.02.08, -02.15, -02.22. (az időpontok a jelentkezések számától változhatnak a jelentkezők számától függően)

Rövid tájékoztató az előadásról:

Mi a Gyorsasági motorsport, és hogyan műveljük?

Előadás sorozat a MAMI suliban, a titkokat Szabó János Bregyó osztja meg veletek!

Figyelem motorosok! Támadt egy ötletem, amit tulajdonképp ti szültetek!
Járva a versenypályákat nyitva tartom a fülem, mit is beszéltek, hogy is gondolkoztok a gyorsasági motorsportról.
Mindig elszomorodom! Hallgatom a „szakértői véleményeket” és az jut eszembe, hogy honnan is tudnátok.
Jómagam durván negyven éve élek abban a számomra gyönyörű világban, amit Gyorsasági Motorsportnak hívnak! A teljesség igénye nélkül összeállítottam egy anyagot a gyorsasági motorozásról A-Z-ig, ami talán segít eligazodni ebben a koránt sem egyszerű szakmában. Nem is tudom, minek nevezzem az általam elképzelteket, előadásnak, vagy oktatásnak.
Egy biztos, megpróbálok rengeteg ismeretet átadni, mindezt diskurzus jelleggel, vagyis a hallgatók belekérdezhetnek, ha valami nem tiszta vagy nem érthető.
Tehát kinek is ajánlanám előadás /hívjuk így/ sorozatomat, például szurkolóknak, hogy megértsék a sport lényegét talán a internetes oldalakon nem lesz annyi, ki sem mondom milyen hozzászólás. Vagy kezdő pályamotorosoknak, hogy megértsék mikor mit, hogyan tegyenek, mikor mit állítsanak és miért, hogy készüljenek a motorozásra, és miket gyakoroljanak. Ezen kívül versenyzőknek, edzőknek, szerelőknek, mert nem árt az ismereteket bővíteni, szerintem rájuk fér a segítség.
Miért is bátorkodom a tudó-oktató szerepet felvállalni? Írhatnék bajnokokról, csapatokról, bajnok motorokról, melyek az én munkámat dicsérik, de remélem, mindennél többet mondanak el az általam előadott ismeretek.

Témakörök

1. Gyorsasági motorsport történelem:
- A motorozás és a motorsportok kialakulása
- A gyorsasági motorsport szakágának kialakulása, kezdeti évei
- Gyorsasági motoros világbajnokság GP futamok „ Moto GP”
- A Moto GP szabályrendszerei, kategóriái a kezdetektől napjainkig
- Superbike, Supersport VB és a Stock kategóriák, Endurance VB
- Kontinens bajnokságok, és más nyílt nemzetközi bajnokságok
- Magyar Gyorsasági Motorsport és szövetségi rendszere
2. Gyorsasági motorkerékpár műszaki jellemzői
- A „szűk keresztmetszet” avagy milyen beállításokkal és fejlesztésekkel érhettek el jobb teljesítményt versenypályán
- Váz, futómű, vázgeometria
- Fékrendszerek
- Teljesítménynövelés, motorhangolás, elektronikák
- Menettulajdonságok érzékelése, mit és hogyan érezhetek versenypályán, mit állítsak, és milyenek lesznek a válaszreakciók
- Hogyan kell felkészíteni egy utcai motort pályázásra, alap műszaki előírások
- Sport motor felkészítése stock kategóriára, és ennek műszaki szabályrendszere
3. Pályán való viselkedés, a gyorsasági motorsport sportszabályai
- Pályára lépés előtt, depóban való magatartás és az ide vonatkozó szabályok
- Szabadedzések, nyílt napok, és versenyprogramok hivatalos edzései
- Bokszutcában történő közlekedés a bokszutcára vonatkozó szabályok
- Rajtprocedúra, rajtszabályok
- A versenypályán történő közlekedés szabályai, zászlójelzések és egyéb bírói jelzések
- Zárt parkoló szabályai, pódiumra lépés szabályai
- Technikai óvás, és egyéb óvások szabályai, a verseny hivatalos végeredményének szabálya, bajnokságok értékelése, bajnoki pontok
4. Edzéselmélet és módszertan - gyorsasági motorsport
- Milyen edzésfajtákat ismerünk, és alkalmazunk a gyorsasági motorsport területén
- Bemelegítés egyéb és motoros edzések előtt
- Állóképességi és erőfejlesztő edzések, nyújtás, izületi tágság megszerzése
- Kiegészítő terepmotoros edzések
- Nyílt napok, egyéni pályamotorozás
- Kispályás egyéni és csoportos edzések
- Nagypályás egyéni és csoportos edzések
5. Gyorsasági motorsport vezetéstechnikai elemei száraz és vizes körülmények között
- Üléspozíció a motorkerékpáron, kezelőszervek beállítása
- Elindulás megállás
- Egyenesben haladás
- Féktávok, kigyorsítás szélágy
- Hajtűkanyarok, derékszögű kanyarok, nyújtott ívek
- Egyirányú és kétirányú kettős kanyarok, kanyarkombinációk, a pálya összerakása
- Lejtős és emelkedős kanyarok, kanyarkombinációk
- Rázókövek, felfestések, megváltozott tapadási viszonyok
- Előzések, pozíció megtartása
- Versenytaktika, a versenyző irányítása

6. Egyéb érdekességek
- Mi a pályalicenc és miért jó, ha erről te is tudsz valamit
- Hogyan lehetek gyorsasági versenyző /versenyvezetői engedély, licenc megszerzése/
- A versenyző jogai és kőtelességei, a rendezők, egyesületek, szövetség jogai és kőtelességei
- A versenyző életmódja, táplálkozása felkészülési és verseny szezonban, edzések és versenyek előtt
- A pályamotorozáshoz kötelező minimumvizsga anyagának oktatása

Egy kurzus három előadásból áll.
Helyszíne a MAMI /Magyar Motorkerékpár Szakközépiskola és Szakiskola/ osztálytermében: Budapest, Angol u 36.
Időpontok: szombaton 10 órától 16 óráig. Minden előadás két témakört foglal magába, ha valaki a második vagy harmadik napra nem tud eljönni a következő kurzusban, bepótolhatja. Az előadás díja hat témakörre 15.000.-Ft, melyet az első előadás előtt a helyszínen kell befizetni. Az időpontok kijelölése a jelentkezés ütemétől függően lesz kijelölve.
Jelentkezni a 06 30 981 5050 számon, vagy a bregyo.szabo@gmail.com lehet.

Egy kurzus max. 15 főből áll, ha komolyan gondolod a részvételt, minél előbb jelentkezz!
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

If you've been into sports betting for a while, th[…]

Handicap betting, also known as spread betting, is[…]