Avatar
 76
#7760
Én Motul hívő vagyok ezen ne vitatkozzunk :)

A kérdés az, hogy eddig 7100 -as 10W -60 -at tettem a gépbe amivel egyébként semi bajom nem volt, persze 10W-40 az előírás, a kettő pont ugyanannyiba kerül. Most akkor maradjak a 10W-60 nál vagy inkább tegyem a 10W-40 -et, baj az ha viszkózusabb (van ilyen szó ? ) az olaj mint az előírt ? mármint az tiszta hogy ha kevésbé szivattyúzható volna hidegen tehát rosszabb W értékű volna az nyilván nem oké.

Vagy toljak bele Motul 300V -t 10W-40 -et ? Mert az a fasza ? 500Ft -al több mindeössze.
a 300V dupla eszteres szintetikus versenyolaj.
Pályázol?
Utcára bőven sok a 7100-is.asszem az szintetikus es esteres.
Én a 7100 vennem(sf 300v volt) es 6000km cserélném.
Avatar
 Vicctor
#7759
Én Motul hívő vagyok ezen ne vitatkozzunk :)

A kérdés az, hogy eddig 7100 -as 10W -60 -at tettem a gépbe amivel egyébként semi bajom nem volt, persze 10W-40 az előírás, a kettő pont ugyanannyiba kerül. Most akkor maradjak a 10W-60 nál vagy inkább tegyem a 10W-40 -et, baj az ha viszkózusabb (van ilyen szó ? ) az olaj mint az előírt ? mármint az tiszta hogy ha kevésbé szivattyúzható volna hidegen tehát rosszabb W értékű volna az nyilván nem oké.

Vagy toljak bele Motul 300V -t 10W-40 -et ? Mert az a fasza ? 500Ft -al több mindeössze.
Avatar
 Kajakman
#7758
Üdv!

Olajcsere előtt állok, most 10w40 van a motorban de ezt túl hígnak éreztem, után kellett tölteni 1-2x, most, hogy éjszaka sem megy 10 fok alá a hőmérséklet őszig mehetne bele pl egy 20w50? Owner's Manual 10 foktól 20w50-et írja hozzá. Esetleg megbízható oldalt és márkát tudnátok ajánlani rendelés terén, ahol nem hamisított olajat árulnak? Köszönöm szépen! :)
Te Peti, 3 hozzászólással előbb linkeltek oldalt, shell-t, ami a gyári ajánlás. :)
itt az oldal linkje:
Sziasztok !
Hosszas nyomozas utan kideritettem :) , hogy a Shell kenoanyagok magyarorszagi forgalmazasat az Orbici kft vegzi , az Orbico weboldalan megtalaltam hivatalos kisker partnerkent az Optimus92 kft-t (www.shellshop.hu) , ugyhigy megrendeltem es meg is jott az olaj.
Kedvező áron es 2 napon belül !
Üdv Gábor
.
Avatar
 dino74
#7757
Üdv!

Olajcsere előtt állok, most 10w40 van a motorban de ezt túl hígnak éreztem, után kellett tölteni 1-2x, most, hogy éjszaka sem megy 10 fok alá a hőmérséklet őszig mehetne bele pl egy 20w50? Owner's Manual 10 foktól 20w50-et írja hozzá. Esetleg megbízható oldalt és márkát tudnátok ajánlani rendelés terén, ahol nem hamisított olajat árulnak? Köszönöm szépen! :)
sztem tedd bele amit a gyár ír, náluk nem lehetsz okosabb ;)
Avatar
 EchoPeti1
#7756
Üdv!

Olajcsere előtt állok, most 10w40 van a motorban de ezt túl hígnak éreztem, után kellett tölteni 1-2x, most, hogy éjszaka sem megy 10 fok alá a hőmérséklet őszig mehetne bele pl egy 20w50? Owner's Manual 10 foktól 20w50-et írja hozzá. Esetleg megbízható oldalt és márkát tudnátok ajánlani rendelés terén, ahol nem hamisított olajat árulnak? Köszönöm szépen! :)
Avatar
 KERiii
#7754
Hali!
Shell advance ultra 4t 10w40 vagy 15w50 lenne jobb a monsterbe? Vagy esetleg valami mas hasonlo arban?

Koszi!
Avatar
 lion-st2-
#7753
Sziasztok !
Hosszas nyomozas utan kideritettem :) , hogy a Shell kenoanyagok magyarorszagi forgalmazasat az Orbici kft vegzi , az Orbico weboldalan megtalaltam hivatalos kisker partnerkent az Optimus92 kft-t (www.shellshop.hu) , ugyhigy megrendeltem es meg is jott az olaj.
Kedvező áron es 2 napon belül !
Üdv Gábor
Avatar
 EchoPeti1
#7752

Tudomásom szerint a motorolaj bontatlan csomagolásban bármeddig eláll , szal nem romlik meg.
Lehet, hogy igazad van, de a lényeg ami mindenre igaz: olcsó húsnak híg a leve, semmin sem szabad spórolni ;)

Iszom a szavaid mester ,de hogy előrébb legyek, te pl hol szoktál olajat venni ?
Én a szerelőmben 100%-osan megbízok, ő mondta ezeket az infókat is, ő veszi az olajat is amikor olajcsere van a motorban, így abban, hogy hol vegyél olajat sajnos nem tudok segíteni.
Avatar
 lion-st2-
#7751
Nem is arra kell figyelni, hogy kamu-e hanem van rajta egy azonosító szám amit mi halandók nem tudunk leolvasni, de az jelöli a gyártási dátumot is, ha túl olcsónak tűnik az olaj a minőségéhez képest az azért van mert már 3-4 éves....

Tudomásom szerint a motorolaj bontatlan csomagolásban bármeddig eláll , szal nem romlik meg.
Lehet, hogy igazad van, de a lényeg ami mindenre igaz: olcsó húsnak híg a leve, semmin sem szabad spórolni ;)

Iszom a szavaid mester ,de hogy előrébb legyek, te pl hol szoktál olajat venni ?
Avatar
 EchoPeti1
#7750
Sziasztok!
Szokásos Shell Ultra Advance 15w50 olajat akarok venni a dukiba , Tud vki megbízható webáruházat , vagy üzletet Budapesten (délbudán) , ahol tuti hogy nem futok bele kamu olajba.
A shellshop.hu-ról vkinek tapasztalat ?

Üdv Gábor
Nem is arra kell figyelni, hogy kamu-e hanem van rajta egy azonosító szám amit mi halandók nem tudunk leolvasni, de az jelöli a gyártási dátumot is, ha túl olcsónak tűnik az olaj a minőségéhez képest az azért van mert már 3-4 éves....

Tudomásom szerint a motorolaj bontatlan csomagolásban bármeddig eláll , szal nem romlik meg.
Lehet, hogy igazad van, de a lényeg ami mindenre igaz: olcsó húsnak híg a leve, semmin sem szabad spórolni ;)
Avatar
 lion-st2-
#7749
Sziasztok!
Szokásos Shell Ultra Advance 15w50 olajat akarok venni a dukiba , Tud vki megbízható webáruházat , vagy üzletet Budapesten (délbudán) , ahol tuti hogy nem futok bele kamu olajba.
A shellshop.hu-ról vkinek tapasztalat ?

Üdv Gábor
Nem is arra kell figyelni, hogy kamu-e hanem van rajta egy azonosító szám amit mi halandók nem tudunk leolvasni, de az jelöli a gyártási dátumot is, ha túl olcsónak tűnik az olaj a minőségéhez képest az azért van mert már 3-4 éves....

Tudomásom szerint a motorolaj bontatlan csomagolásban bármeddig eláll , szal nem romlik meg.
Avatar
 EchoPeti1
#7748
Sziasztok!
Szokásos Shell Ultra Advance 15w50 olajat akarok venni a dukiba , Tud vki megbízható webáruházat , vagy üzletet Budapesten (délbudán) , ahol tuti hogy nem futok bele kamu olajba.
A shellshop.hu-ról vkinek tapasztalat ?

Üdv Gábor
Nem is arra kell figyelni, hogy kamu-e hanem van rajta egy azonosító szám amit mi halandók nem tudunk leolvasni, de az jelöli a gyártási dátumot is, ha túl olcsónak tűnik az olaj a minőségéhez képest az azért van mert már 3-4 éves....
Avatar
 lion-st2-
#7747
Sziasztok!
Szokásos Shell Ultra Advance 15w50 olajat akarok venni a dukiba , Tud vki megbízható webáruházat , vagy üzletet Budapesten (délbudán) , ahol tuti hogy nem futok bele kamu olajba.
A shellshop.hu-ról vkinek tapasztalat ?

Üdv Gábor
Avatar
 ricsi
#7746
Csak életben tartom a topikot! :)
Itt kérdezem,mert ide fizetek.

Most akkor melyik?
én tuti olivát raknék bele. mondjuk nem extra szüzet, mert az eléggé durva már ilyen idősen
Avatar
 76
#7745
Csak életben tartom a topikot! :)
Itt kérdezem,mert ide fizetek.

Most akkor melyik?
Avatar
 MihalyZotya
#7744
Skacok milyen olajat rakjak a motoromba?
Mik a tapasztalatok?
Köszi.
bmw-be a bmw fórumon kérdezd ;)
vagy a melegforumon
Avatar
 dino74
#7743
Skacok milyen olajat rakjak a motoromba?
Mik a tapasztalatok?
Köszi.
bmw-be a bmw fórumon kérdezd ;)
Avatar
 rigo
#7742
Skacok milyen olajat rakjak a motoromba?
Mik a tapasztalatok?
Köszi.
Napraforgó vagy Kunsági Éden, ha nincs annyi penzed akkor Tesco gazdaságos. A Kunsági Éden kicsit budosebb magas fordulaton sultkrumpli sutesekor, de kb. ugyanannyit elmegy :D
Sanci, ez most komoly?!? Ne kezdd!!!
Avatar
 76
#7741
Skacok milyen olajat rakjak a motoromba?
Mik a tapasztalatok?
Köszi.
Avatar
 Csöri
#7740
de ez még a régi logo, ez nem jó a mienkbe :D
Az új dobozokon már nincs is rajta. :-)
Ciao! Megérkezett a cucc hamarosan belekerül....érdekesség ez az olaj Olaszországban készül amint a mellékelt címke is mutatja :-)
Én eddig csak ezt tettem a mocikba, olyan ez mint a Selenia az Alfáknál. :-)
Ez kell bele és kész. :-)

A címkét hova fogod ragasztani? :-D
Avatar
 Peti848
#7739
Ciao!
Én visszafele fejlődök Motul után (vissza)jön a Shell elvégre a gyárban is ezt töltik bele....Advance Ultra4T 15W-50 aztán majd meglátjuk kíváncsi vagyok lesz-e észrevehető változás! Azért a Ducati logót odabiggyesztették a flakonra....pszichológiai hadviselés.....
de ez még a régi logo, ez nem jó a mienkbe :D
Az új dobozokon már nincs is rajta. :-)
Ciao! Megérkezett a cucc hamarosan belekerül....érdekesség ez az olaj Olaszországban készül amint a mellékelt címke is mutatja :-)
Csatolmányok:
wp_20150424_001.jpg
wp_20150424_001.jpg (205.89 KiB) Megtekintve 10799 alkalommal
Avatar
 Csöri
#7737
Ciao!
Én visszafele fejlődök Motul után (vissza)jön a Shell elvégre a gyárban is ezt töltik bele....Advance Ultra4T 15W-50 aztán majd meglátjuk kíváncsi vagyok lesz-e észrevehető változás! Azért a Ducati logót odabiggyesztették a flakonra....pszichológiai hadviselés.....
de ez még a régi logo, ez nem jó a mienkbe :D
Az új dobozokon már nincs is rajta. :-)
Avatar
 dino74
#7736
Ciao!
Én visszafele fejlődök Motul után (vissza)jön a Shell elvégre a gyárban is ezt töltik bele....Advance Ultra4T 15W-50 aztán majd meglátjuk kíváncsi vagyok lesz-e észrevehető változás! Azért a Ducati logót odabiggyesztették a flakonra....pszichológiai hadviselés.....
de ez még a régi logo, ez nem jó a mienkbe :D
Avatar
 Peti848
#7735
Ciao!
Én visszafele fejlődök Motul után (vissza)jön a Shell elvégre a gyárban is ezt töltik bele....Advance Ultra4T 15W-50 aztán majd meglátjuk kíváncsi vagyok lesz-e észrevehető változás! Azért a Ducati logót odabiggyesztették a flakonra....pszichológiai hadviselés.....
Csatolmányok:
shell_advance_ultra_4t_15w-50_1l.jpg.large_.jpg
shell_advance_ultra_4t_15w-50_1l.jpg.large_.jpg (44.87 KiB) Megtekintve 10799 alkalommal
Avatar
 Peti848
#7734
.
Ez nekem is megvan de én a gyakorlati tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Azért köszi!
Avatar
 76
#7733
.
Csatolmányok:
image.jpg
image.jpg (211.68 KiB) Megtekintve 10799 alkalommal
Avatar
 Peti848
#7732
Ciao!
Olajcsere előtt állok és érdekelne a véleményetek. SF 848 gyári ajánlás ugye a Shell Advance de már az 1000-es szervizen a Ducati Ceglédnél Motulra cseréltek, nevezetesen a 300 V 5W-40 került bele. Nézegetem a gyári ajánlást de ott a viszkozitás nincs egyértelműen megadva kivéve a 15W-50 gondolom használat függő. Egyébként szeretek pörgősen haladni néhanapján egy kis pálya is bejátszik de a viszkozitásban nem tudok dönteni maradnék a 300V-nél vagy szükségtelen ilyen drága"verseny" olaj?
Avatar
 Steev.
#7731
Váltanék a Shell -ről Motulra nekem a Motul a fétisem...

Shell Advance 15W-50 (Ami eddig volt benne) meg a Motul 7100 10W-60 azok pariban vannak szerintem. A Motul 300V -t feleslegesnek tartanám
Egyetértés ? Vagy javaslat ?

Ja és a partnerek közül hol érdemes Motult venni ? Se Karasnánál se X-Bike -nál nem látok árakat amiből a 15% -ot tudnám számolni.


Üdv,

Na végül váltottál Motulra? Ha igen érdekelne a véleményed, én is jobban bízok a Motul termékekben mint a Shell - ben, de sok helyen azt olvastam, hogy a Monster esetében csak a Shell Advance vált be.

Azért ezt nehezen hiszem, igaz az én S4-em is ezt kapta az előző gazdájától, de én is váltanék a Motul 7100 10W-60-ra, ezért érdekelne a nálam tapasztaltabbak véleménye.
Avatar
 Vicctor
#7730
szerintem eleg lesz a 3. Nekem Ducatiba meg soha nem ment bele annyi amennyit a gyár irt.
Igazad lehet, mert 1 deci tuti marad szétkenve a motorban itt ott.
Régi motorommal nagyobb szívás volt mert oda 3.3 kellett, gyüjtöttem a maradék 7-8 deciket és egyszer a maradékokból cseréltem.
Lehet akkor csak 3 Lityi lesz.
én is onnan rendeltem,amit a Sanci linkelt,nagon korrektek,küldtek mindent faszán.
Eg tipp:rendelj tőlük egy wash&go-t,szép lesz tőle a motor,de ülést,markolatot ne takaríts vele,mert csúszni fog!
szeva

Nyert a Motul mintabolt, holnap megyek érte.
Vele miért nincsen partnerségünk ?
Avatar
 Vicctor
#7729
szerintem eleg lesz a 3. Nekem Ducatiba meg soha nem ment bele annyi amennyit a gyár irt.
Igazad lehet, mert 1 deci tuti marad szétkenve a motorban itt ott.
Régi motorommal nagyobb szívás volt mert oda 3.3 kellett, gyüjtöttem a maradék 7-8 deciket és egyszer a maradékokból cseréltem.
Lehet akkor csak 3 Lityi lesz.
én is onnan rendeltem,amit a Sanci linkelt,nagon korrektek,küldtek mindent faszán.
Eg tipp:rendelj tőlük egy wash&go-t,szép lesz tőle a motor,de ülést,markolatot ne takaríts vele,mert csúszni fog!
szeva

Hajlok a dologra, mondjuk találtam már elég jó áron az egyik MDK partnernél, de azt is mondogatják mindenfelé hogy így hamisítás úgy hamisítás, a tuti miatt meg simán áldozok pár szár forinttal többet.
A másik, hogy én valszeg beugranék hozzájuk a boltba, és jól megnézegetném az egyéb Motul cuccokat, ilyen tisztítükat, polírozókat.
Bármi ami Motul és edidg a kezemben volt az mind kiváló termék volt.
Avatar
 MihalyZotya
#7728

Köszi jó tipp, felhívom hétfőn.
Ducati meg bekaphatja, 3.1 Liter kell, vehetek 4 Litert emiatt...
szerintem eleg lesz a 3. Nekem Ducatiba meg soha nem ment bele annyi amennyit a gyár irt.
Igazad lehet, mert 1 deci tuti marad szétkenve a motorban itt ott.
Régi motorommal nagyobb szívás volt mert oda 3.3 kellett, gyüjtöttem a maradék 7-8 deciket és egyszer a maradékokból cseréltem.
Lehet akkor csak 3 Lityi lesz.
én is onnan rendeltem,amit a Sanci linkelt,nagon korrektek,küldtek mindent faszán.
Eg tipp:rendelj tőlük egy wash&go-t,szép lesz tőle a motor,de ülést,markolatot ne takaríts vele,mert csúszni fog!
szeva
Avatar
 76
#7727

Köszi jó tipp, felhívom hétfőn.
Ducati meg bekaphatja, 3.1 Liter kell, vehetek 4 Litert emiatt...
szerintem eleg lesz a 3. Nekem Ducatiba meg soha nem ment bele annyi amennyit a gyár irt.
Sanci hirtelen kurva hiteles lett minden amit írtál az új avataroddal :D
igen,sejtettem! :)
Avatar
 Kajakman
#7726
Vicctor én itt szoktam venni.
http://www.motul-mintabolt.hu
7100 tökéletes közútra,hívd fel,nekem mindig ad kedvezményt.

Köszi jó tipp, felhívom hétfőn.
Ducati meg bekaphatja, 3.1 Liter kell, vehetek 4 Litert emiatt...
szerintem eleg lesz a 3. Nekem Ducatiba meg soha nem ment bele annyi amennyit a gyár irt.
Sanci hirtelen kurva hiteles lett minden amit írtál az új avataroddal :D
Avatar
 Vicctor
#7725
Vicctor én itt szoktam venni.
http://www.motul-mintabolt.hu
7100 tökéletes közútra,hívd fel,nekem mindig ad kedvezményt.

Köszi jó tipp, felhívom hétfőn.
Ducati meg bekaphatja, 3.1 Liter kell, vehetek 4 Litert emiatt...
szerintem eleg lesz a 3. Nekem Ducatiba meg soha nem ment bele annyi amennyit a gyár irt.
Igazad lehet, mert 1 deci tuti marad szétkenve a motorban itt ott.
Régi motorommal nagyobb szívás volt mert oda 3.3 kellett, gyüjtöttem a maradék 7-8 deciket és egyszer a maradékokból cseréltem.
Lehet akkor csak 3 Lityi lesz.
Avatar
 76
#7724
Vicctor én itt szoktam venni.
http://www.motul-mintabolt.hu
7100 tökéletes közútra,hívd fel,nekem mindig ad kedvezményt.

Köszi jó tipp, felhívom hétfőn.
Ducati meg bekaphatja, 3.1 Liter kell, vehetek 4 Litert emiatt...
szerintem eleg lesz a 3. Nekem Ducatiba meg soha nem ment bele annyi amennyit a gyár irt.
Avatar
 Vicctor
#7723
Vicctor én itt szoktam venni.
http://www.motul-mintabolt.hu
7100 tökéletes közútra,hívd fel,nekem mindig ad kedvezményt.

Köszi jó tipp, felhívom hétfőn.
Ducati meg bekaphatja, 3.1 Liter kell, vehetek 4 Litert emiatt...
Avatar
 Vicctor
#7721
Váltanék a Shell -ről Motulra nekem a Motul a fétisem...

Shell Advance 15W-50 (Ami eddig volt benne) meg a Motul 7100 10W-60 azok pariban vannak szerintem. A Motul 300V -t feleslegesnek tartanám
Egyetértés ? Vagy javaslat ?

Ja és a partnerek közül hol érdemes Motult venni ? Se Karasnánál se X-Bike -nál nem látok árakat amiből a 15% -ot tudnám számolni.
Avatar
 76
#7720
Vp!
mi vagy te, batman, hogy fejjel lefelé van ez a motor?
nem,hanem Spartaaaaa!
Avatar
 76
#7718
Vp!
Csatolmányok:
image.jpg
image.jpg (1.15 MiB) Megtekintve 10799 alkalommal
Avatar
 dino74
#7716
ja, ez amolyan vallás kérdése, sanci motul. petti repsol, én agip, van aki castrol, a moto rosso shell (nekem ez van benne), máté mol végül is ha tudja a API- SJ/CF specifikációt akkor úgy nagyjából mindegy
 PETTI
#7715
Sziasztok!
Erdeklödnek hogy 620-as Monbsterbe milyen olajat ajanlanatok?
30ezer km van a motorban, normal utcai hasznalatban van. 10 W 40-es jo lesz szerintetek? Ha igen melyik markat?
elöre is köszi
Ha vissza lapozol párat volt róla szó, mindenki másra esküszik, én pl. repsol-t használok.....
Avatar
 Hamatya
#7714
Sziasztok!
Erdeklödnek hogy 620-as Monbsterbe milyen olajat ajanlanatok?
30ezer km van a motorban, normal utcai hasznalatban van. 10 W 40-es jo lesz szerintetek? Ha igen melyik markat?
elöre is köszi
Avatar
 XGab
#7713
azért a versenyt ne keverd az utcaival, nem hinném hogy 10w40 használnak
cikk:
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-oil- ... w-10w.html
van értelme egy utcai motornál ennyire belemenni? Gondolok itt arra, hogy az utcai felhasználás mellett 7szeres túlbiztosítás van. Minél jobban közelítesz a versenyolajhoz annál gyakoribb lesz a csereperiódusod. Tehát amit a gyár ír bele az bőven elég ;)
Persze, szerintem is. Adalék miatt írtam, hogy nem tennék bele. Egyébként kapja a gyári előírtat :)
Avatar
 dino74
#7712
Szerintem ha az adalékok olyan jók volnának, akkor azokat tuti alkalmaznák a versenyistállók.. De nem teszik. Nem véletlenül.
azért a versenyt ne keverd az utcaival, nem hinném hogy 10w40 használnak
cikk:
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-oil- ... w-10w.html
van értelme egy utcai motornál ennyire belemenni? Gondolok itt arra, hogy az utcai felhasználás mellett 7szeres túlbiztosítás van. Minél jobban közelítesz a versenyolajhoz annál gyakoribb lesz a csereperiódusod. Tehát amit a gyár ír bele az bőven elég ;)

If you've been into sports betting for a while, th[…]

Handicap betting, also known as spread betting, is[…]